A 2-es típusú cukorbetegség egy olyan összetett krónikus betegség, amely akkor fordul elő, amikor a szervezet nem tud elegendő inzulint termelni, vagy nem tudja azt hatékonyan felhasználni. A 2-es típusú cukorbetegséggel élő betegeknek kezelésre van szükségük ahhoz, hogy inzulin- és vércukorszintjüket ellenőrzés alatt tartsák.

Az inzulin a hasnyálmirigy által termelt hormon, ami szabályozza a glükóz mennyiségét a vérben. A túl kevés inzulin azt jelenti, hogy a szervezet nem képes felvenni a glükózt az általunk elfogyasztott ételből. Amikor ez történik, a vércukorszint megemelkedik, és – idővel – ez a megnövekedett szint károsíthatja a szív-érrendszert, és csökkentheti a test szerveinek és idegeinek az oxigénben és tápanyagban gazdag vérrel való ellátását.

Azoknak a 2-es típusú cukorbetegséggel élő embereknek, akiknek a teste nem jól reagál, vagy akik inzulinrezisztensek, kezelésre lehet szükségük, hogy segítsék a szervezetüket a glükóz jobb feldolgozásában. Ez segíthet a hosszú távú szövődmények megelőzésében.

Mi mindennap azon dolgozunk, hogy javítsuk a kezelési lehetőségeket a 2-es típusú cukorbetegséggel élők számára. A hatékonyabb gyógyszerektől egészen azok bevitelének módjáig mindent megteszünk betegeink érdekében.

Tudósaink célja egyértelmű – megtalálni egy krónikus betegség kielégítetlen szükségleteit, és azokat új terápiás megoldásokra lefordítani. Az egyik cél a 2-es típusú cukorbetegség kezelésének átállítása injekciókról tablettákra.

Az injekciók helyettesítése tabletákkal eddig kihívást jelentett a szervezet emésztőrendszere miatt. Lenyelés után a biológiai gyógyszereket, mint például az inzulint, a szervezetben lévő enzimek emésztik meg, ugyanúgy, ahogy az élelmiszert bontják le. Meg kellett találnunk a módját, hogy a biológiai gyógyszerek érintetlenül jussanak át az emésztőrendszeren, és így jussanak be a vérbe.

A közelmúltban sikerrel jártunk, és kimutattuk, hogy a glukagonszerű-peptid-1 (GLP-1) hormon szintetikus változata tablettaként is bevehető. A GLP-1 hormon természetes módon a bélben termelődik és az ételre válaszul szabadul fel. Amikor felszabadul, a GLP-1 serkenti az inzulintermelést a hasnyálmirigyben, ami viszont csökkenti a a vérben lévő glükóz mennyiségét.

Ez a világon az első szájon át történő kezelése a 2-es típusú cukorbetegségnek GLP-1 receptor agonistával. Reméljük, hogy hamarosan képesek leszünk a tablettás kezelések szélesebb körét kínálni. Nem csak a cukorbetegség, hanem a kutatási portfóliónkban lévő többi súlyos, krónikus betegség esetében is.

Közel 100 éve dolgozunk azon, hogy a gyógyszerbeadást a lehető legegyszerűbbé és legkényelmesebbé tegyük.

Kiindulópontunkat a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők jelentik. Meghallgatjuk, hogy milyen kihívásokkal szembesülnek, amikor magukat kezelik, és megértjük, hogyan tegyük a kezelést biztonságosabbá és könnyebbé számukra.

Az antroplógiától egészen a biokémiáig felhasználjuk a tudományos módszereket és tapasztalatainkat, hogy adatokat és iránymutatást biztosítsunk kutatási és mérnöki tervezési csapataink számára.

A 2-es típusú cukorbetegségen belül jelenleg a következő területeket kutatjuk:

  • Glükózreszponzív inzulinok
  • Csatlakoztatott eszközök
  • Orális antidiabetikumok
  • Kedvezőbb szív- és érrendszeri hatás
  • Testsúlycsökkentés